APIE mane ir kūno intelektą

apie mane


           Esu Kristina, jau mokydamasi mokykloje norėjau sužinoti kaip padėti žmonėms išlikti sveikiems, jaunatviškiems ir energingiems, judėti be skausmo. Pabaigus medicinos mokyklą pasirinkau grožio puoselėjimo kelią, kurį greitai  pakeitė masažai, o vėliau jį papildė ir kineziterapija. Nuolatinis atsakymų ieškojimas bei noras padėti savo klientams skatino lankyti įvairius mokymus ir seminarus. Išmokau taikyti įvairias masažo technikas ir kitus metodus leidžiančius padėti klientams spręsti jų nugaros skausmo ar judėjimi problemas,  pagerinti  darbingumą.  
     Kaip mano profesineme gyvenime atsirado Somatika?
     Taip nutiko, kad prieš beveik keturis metus dukra per fizinio pamoka patyrė stuburo traumą, asmeninė problema dar labiau stumtelėjo į atsakymų paiešką. Ieškodama sprendimų susidomėjau seminaru apie dubens dugno raumenis. Žinojau, jog čia slypi daug atsakymų ir ši sritis dar nebuvo mano gyliai pažinta. Nuvykusi radau tai, ko seniai ieškojau, subtilaus požiūrio į kūną bei naują požiūrį ir įvairius ryšius bei sąveikas. Šio seminaro metu praktikuojant Somtiką pajutau, daug įdomių atradimų, kaip lėti ir paprasti judesiai duoda netikėtą rezultatą ir laisvumą iš kart po pamokos. Tą pačią dieną apsispręndžiau, kad noriu tai ne tik praktikuoti bet ir išmokti, kad būčiau dar naudingesnė savo klientams.  Sužavėjo ir tai, jog Somatikos metodas paremtas neurofiziologija. Ši sritis seniai man buvo įdomi.  Taip prieš 3 metus prasidėjo naujas mano profesinio gyvenimo etapas, kai Somatika tapo jo dalimi.                               
           Visada domino holistinis, visuminis  požiūris į sveikatos probelmą ir jo sprendimą. Individualioje praktikoje jau turiu daugiau nei 15 metų patirties. Įgytos žinios ir patirtis leidžia labiau suprasti Jūsų judėjimo problemas, raumenų įtampas ir rasti geriausią sprendimą Jums. 
          Mano tikslas išmokinti Jus judėti ir gyventi be raumenų ir judėjimo skausmo! 
          Kviečiu pasinerti drauge į Somatiką ir pažinti savo kūną iš naujo, patyrti judėjimo laisvę, atrasti naujų galimybių. 
          Tikiu, jog daugiau laisvės ir harmonijos kūne, daugiau džiaugsmo ir pilnatvės gyvenime.

 

 

kūno intelekto lavinimas 

           Metodo Hanna Somatika pradininkas yra Thomas Hanna (1928–1990). Jis pristatė terminą „somatika“ . Soma yra sąvoka, kurią jis apibrėžia kaip kūną jaučiame iš vidaus. Iš graikų kalbos išvertus žodis „soma“ savo originalia prasme reiškia kūną, atskirtą nuo proto. Šis suskirstymas dirbtinai susilpnino kūno struktūros tyrimą nuo jo funkcijų tyrimo.
         Thomo Hanna požiūriu kūnas ir protas neatskiriami. Jis vartoja terminą „soma“, kad apibudintų „kūno jutimą iš vidaus“, t.y. paties žmogaus įsivaizdavimas: jo paties visiškai realizuoti vidiniai jausmai, ketinimai, elgesys .
Taigi pagal Thoma Hanna apibrėžimą žodis „soma“ nenurodo kūno kaip atskiro individo. Vietoj to terminas „soma“ reiškia sąmoningą kūną, kuris jaučiamas iš vidaus ir yra neatsiejama proto ir kūno proceso dalis.
          Aštuntojo dešimtmečio pradžioje Hanna susitiko su Izraelio fiziku ir „kūno“ pedagogu Moshe Feldenkrais, kurio metodas (Feldenkrais metodas) atitiko Thomas Hanos darbo su kūno filosofiją. T.Hanna organizavo pirmąją „Feldenkrais“ mokymo programą Jungtinėse Valstijose, kaip Humanistinės psichologijos instituto (dabar Saybrook instituto) direktorius. Jis daugelį metų vykdė mokslinius tyrimus su Feldenkrais, taip pat praktikavo Somatinių tyrimų ir mokymo institute Novato mieste, kurį jis įkūrė 1975 m.
           Praktikuodamas „Feldenkrais“ metodą T. Hanna stebėjo būdingas žmogui problemas, susijusias su laikysena visose amžiaus grupėse ir visuomenės lygmenyse. Jis taip pat pastebėjo, kad tam tikri užsiėmimai yra labai veiksmingi, nes padeda klientams pagerinti laikyseną ir padidinti judesiu amplitudę. Šie darbo metodai tapo žinomi kaip „Somatiniai mokymai“.

Kūno intelekto lavinimo pamokos KIEKVIENAM IEŠKANČIAM JUDESIO KOKYBĖS!
Gali dalyvauti bet kokios fizinės formos ar amžiaus norintys. nereikia specialaus pasiruošimo.

paslaugos

Individualios
pamokos  internetu

Pamokos norintiems individualaus sprendimo.

Taupantiems laiką ar gyvenantiems už Kauno miesto ar net Lietuvos ribų.

pamokos
grupėje internetu

Pamokos Zoom platformoje.

Taupantiems laiką ar gyvenantiems už Kauno miesto ar net Lietuvos ribų.

pamokos
grupėse gyvai

Pamokos vyksta Kaune. 

Gyvenatiems Kaune ir norintiems tiesioginio kontakto.

stovyklos

Stovyklos vyksta Pervalkoje.

Norintiems atitrūkti nuo buities ir kasdienybės rutinos. Koncentruotai patirti pamokų naudą.

 

NEMOKAMA KONSULTACIJAI

 

@ 2020 SOMATIKA.LT | KUNOINTELEKTAS.LT|Visos teisės saugomos