Aie T. Hanna 


             1958 m. Čikagos universitete įgijęs filosofijos ir teologijos daktaro laipsnį, T. Hanna pradėjo sėkmingą dėstytojo karjerą keliose švietimo įstaigose: Hollins koledže Roanoke, Virdžinijoje, ir kaip kviestinė profesorė Šiaurės Karolinos universitete ir Duke universitete. Jis taip pat turėjo galimybę mokyti, atlikti tyrimus ir rašyti savo darbus Paryžiuje, Briuselyje ir Maince (Vokietija). 1965 m. Hanna tapo Floridos universiteto Filosofijos katedros dekanu. Būdamas ten, medicinos mokykloje studijavo neurologiją. Jo patirtis tiriant teologiją, filosofiją ir neuromokslą paskatino suformuluoti mintį, kad visi gyvenimo įvykiai lemia fizinius žmogaus kūno modelius.

             Hanna 1973 m. Buvo pakviesta į San Franciską vadovauti Humanistinės psichologijos instituto absolventų mokyklai. Tada Tomas Hanna susipažino su Moshe Feldenkrais, Izraelio fiziku ir „kūno“ mokytoju, kurio metodas (Feldenkrais metodas) atitiko Hanna kūno filosofiją. Jis organizavo ir vadovavo pirmajai Moshe Feldenkrais funkcinės integracijos mokymo programai Jungtinėse Valstijose 1975–1977 m.

             Hanna atsidavė tokios srities kaip Somatika plėtrai, būdamas tyrėju ir praktiku. Atlikdamas tyrimus su Feldenkrais ir praktikuodama jo metodą, Hanna pastebėjo būdingas bet kokio amžiaus ir įvairaus amžiaus žmonių laikysenos problemas. Jis pastebėjo, kad tam tikri judesiai yra ypač veiksmingi ir padeda žmonėms atstatyti raumenų tų darbingumą, kurie formuoją neteisingą laikyseną, sukelia skausmą ir riboja judesius. Šis tyrimas galiausiai paskatino jį sukurti novatoriškus klinikinius somatinio mokymo metodus, kurie buvo praktinė akademinės somatikos krypties taikymo kulminacija. Praktikuodamas Somatinius mokymus, jis turėjo klientų iš viso pasaulio.

             Hanna buvo aštuonių knygų, įskaitant „Somatika: Judėjimo, lankstumo ir sveikatos proto kontrolės atgaivinimas“ (išleistos Rusijoje pavadinimu „Menas ne sensti“), kurios buvo išleistos anglų kalba ir išverstos į daugiau nei 10 kalbų, autorius. Nors daktaras T. Hanna 1990 m. mirė tragiškai, jo mokymai ir metodai tebegyvena ir vystosi dėka Novatyvių somatinių tyrimų ir mokymo instituto, Somatinių tyrimų ir plėtros instituto bei Inglės somatinio mokymosi instituto mokymo programų.

             Jis pasiūlė terminą „somatika“ (somatika).   Soma yra sąvoka, kuria jis apibrėžia kūną, jaučiamą iš vidaus. Iš graikų kalbos išvertus, žodis „soma“ savo originalia prasme reiškia kūną, atskirtą nuo proto. Šis suskirstymas dirbtinai prislopino kūno struktūros tyrimą, neatsižvelgiant į jo funkcijas .
             
             Thomo Hanna požiūriu nėra kūno ir proto atskyrimo. Jis vartoja terminą „soma“, kad apibudintų „kūno jutimą iš vidaus“, t.y. paties žmogaus jutimas, kuriame jo paties vidiniai jausmai, elgesys ir ketinimai yra visiškai realizuoti. Taigi pagal Thoma Hanna apibrėžimą žodis „soma“ nenurodo kūno kaip atskiro individo. Vietoj to, terminas „soma“ reiškia sąmoningą kūną, kuris jaučiamas iš vidaus ir yra neatsiejama proto ir kūno dalis.

somatinio judėjimo pamokos KIEKVIENAM IEŠKANČIAM JUDESIO KOKYBĖS!
Gali dalyvauti bet kokios fizinės formos ar amžiaus norintys. nereikia specialaus pasiruošimo.

NEMOKAMA KONSULTACIJA