ATSILIEPIMAI

        Su Kristina bendraujame jau keleri metai. Stebina daugiasritis profesionalumas, įskaitant psichologiją.           
           Somatika man - naujas patyrimas. Tai gilesnis susipažinimas su savo kūnu per jausminę patirtį. Pratimai labai paprasti, dažnai dirbama gulimoje padėtyje, su malonumu. Visa tai dažnai girdime, tačiau taip nesielgiame. Man pačiai vis norisi labiau patempti, paspausti, siekiant efektyvumo, o gaunasi atvirkščiai. Somatikos dėka labiau susidraugauju su savo kūnu, naujai išgirstu ką kūnas man sako.             
         Išjudinam užsistovėjusias kerteles ir mažėja skausmo, judesiai lengvėja, grakštėja.                                                                                                             
                                                                                                                           Dalia T. Nida


Pi    Pirmą kartą, kai su Kristina nuvažiavom į Rygą, į seminarą, kur supažindino su somatikos metodika, šis metodas įspūdžio nepadarė, nieko ypatingo jame neradau. Kristina susižavėjo ir pradėjo mokytis, vis susižavėjusi pasakodavo apie metodą, niekaip negalėjau suprasti, kas ją taip žavi.  
          Karantino metu, kai Kristinai gimė mintis vesti Somatiką per zoomą, sutikau pabandyti iš pagarbos jos susižavėjimui. Jau po pirmo užsiėmimo nuomonė pasikeitė. Labai patiko, kad nereikia didelių pastangų, nes rytais dar tingėdavosi kažką fiziškai sunkiai daryti, patiko nauji judesiai, kokių gyvenimų kaip pratimų niekada nedariau, patiko pajusti kiekvieną kūno dalelę, kaip ji juda ar nelabai juda, bet labiausiai tai sužavėjo rezultatas, kai prieš užsiėmimą pakilusi nuo žemės juosmeninė dalis nusileido ant žemės ir atsipalaidavo (prieš užsiėmimą pastebim kaip guli kūnas, pvz., ant nugaros ir palyginam po užsiėmimo). Ne po visų užsiėmimų tas pajautimas tos ryškus buvo, savo menčių nežinau kiek laiko nejaučiau, bet kai jas pagaliau pajutau, tai toks džiaugsmas buvo, kad ir dienos eigoj vis pasitikrinu, kaip jos remiasi ir pan. Dar nepavyksta pajusti, ką veikia akių obuoliai atliekant įvairius pratimus, jei būnu užsimerkusi. Keistai gal skamba, nes protu tai žinom kur kas yra, bet tyrinėdamas save atrandi, kad ne visas savo kūno vietas jauti, ne visur gali atlikti vientisą judesį, jį pilnavertiškai valdyti. Kartu su savo kūno pažinimu ateina kažkoks laimės ir džiaugsmo pojūtis.
                                                                                                                        Jurgita B. Šiauliai

 

Rašyti atsiliepimą


            Noriu padėkoti Jūms už vedamus Somatikos užsiėmimus. Esu bandžiusi įvairius sportavimo būdus: pilatesą, jogą, kinazeterapines treniruotes, jėgos treniruotes... Bet mano kūnui ne viskas tikdavo. Atsitiktinai fecebook pamačiau skelbimą apie rengiamus SOMATIKOS užsiėmimus, kur buvo pasakyta, kad amžius ne riba būti lanksčiam. Jau pirmame užsiėmime mane nustebino KAIP kūnas gali judėti mažoje amplitudėje. Nurovė protą pilna ja to žodžio prasme, kai vedama Jūsų Kristina žodžių dėka kūną pradėjau judinti visai kitokia amplitude, nei jis buvo įpratęs. Po kiekvienos treniruotės pastebėdavau kad pokytis judėjime, stovėjome jau yra kitoks. Ir tai ne tik pokytis po treniruotės... Po šių SOMATIKOS užsiėmimų kūnas tiesiog jau judėdavo kitaip..            
           Tik šių užsiėmimų dėka aš sugebėjau pajausti kaip tas judėjimas vyksta kūno viduj, t. y. pajausti kaip juda pats sąnarys ir jį supantys raumenys. Taip kūnas prisiminė kaip gali judėti kitokiu kampu ar amplitude. Prieš pradedant šias treniruotes aš tegalėjau darbe dirbant (ofisinis sėdimas darbas) sėdėti tik ant masažinio kamuolio, dabar aš jau sėdžiu ant kėdės. Dar vienas įvykęs pokytis, tai jau mokėjimas pastebėti kur kokia kūno vieta yra įtemta. Pastebėjus jau sugebu atrasti kitokią judesio amplitudę ir taip išvengti tolesnių galimų pasekmių.
          Vienas nuostabus toks "pasveikimas" įvyko, kai vieną rytą atsikėlus supratau, kad negaliu pakelti rankos. Pagalvojau ir vėl... Jau esu turėjus tokių variantų, tada pagijimas užsitęsdavo iki pusės metų su nedarbingumo pažymėjimais su krūva nuskausminimui skirtais vaistais, reabilitacijom, masažais, procedūroms. Šiuo atveju (po SOMATIKOS užsiėmimų) pradėjau bandyti daryti judesius kitaip, kad nejausčiau skausmo.. Ir taip atradau kitokį judesį. Jau po trijų dienų praktiškai grįžau į įprastinį beskausmį judesį.          
           Dideliausiais dėkui Jūms už jūsų dėka atrastą naują praktiką SOMATIKĄ. T. Y. gyventi, judėti, jausti save gerokai geresnėje kokybėje

                                                                                                                                                                                                                                                                                         Lina Kaunas
                       

kūno intelekto lavinimo pamokos KIEKVIENAM IEŠKANČIAM JUDESIO KOKYBĖS!
Gali dalyvauti bet kokios fizinės formos ar amžiaus norintys. nereikia specialaus pasiruošimo.

 

NEMOKAMA KONSULTACIJA

 

@ 2020 SOMATIKA.LT | KUNOINTELEKTAS | Visos teisės saugomos